- Spotykamy się po to by podziękować leśnikom za współpracę z naszą szkołą. Dzięki tej współpracy dzieci z naszej szkoły bardzo dobrze znają leśników, darzą ich ogromnym zaufaniem – powiedziała wczoraj Małgorzata Wojciechowska-Gutowska rozpoczynając jedenaste już obchody Dnia Leśnika organizowane przez Szkołę Podstawową Nr 2 w sali widowiskowej Domu Kultury.

Po krótkim wstępie uczniowie klasy V i II b pod kierunkiem Barbary Girtler i Anny Budzińskiej przedstawiły krótką część artystyczną, podczas której można było m.in. zobaczyć taniec żywych śmieci, oczywiście wyprodukowanych przez człowieka, jak również dowiedzieć się, że to właśnie człowiek jest największym zagrożeniem dla lasu oraz to, że SP2 o przyrodę dba. Na koniec swojego występu uczniowie wszystkim leśnikom, w podziękowaniu za ich codzienny trud, zadedykowali piosenkę „Ziemia”.

Następnie Stefan Piech dyrektor szkoły wręczył dwóm uczennicom Edycie Mozalewskiej (wyróżnienie)  i Julii Bagińskiej (III miejsce) nagrody za udział w konkursie zorganizowanym przez Park Krajobrazowy, który również współpracuje ze szkołą.

Po wręczeniu nagród poproszono na scenę obecnych na uroczystości leśników, którym dyrektor szkoły jeszcze raz podziękował za współpracę a uczennice wręczyły róże. Natomiast leśnicy wszystkie dzieciaki obdarowali odrobiną słodyczy – cukierkami.